Tag: ја

Samsung официјално ја започнува својата кампања во пресрет на Олимписките игри во Париз

Samsung официјално ја започнува својата кампања во пресрет на Олимписките игри во Париз

Samsung ја започнува кампањата „Отвореноста секогаш победува“ и отвора нов олимписки изложбен простор Olympic rendezvous @ Samsung во срцето на Париз   На помалку од 100 дена до почетокот на ...

Елена Иванова: “Freelance Conference” на едно место ќе ја собере фриленс заедницата и најважните институционални чинители во фриленс еко-системот!

Елена Иванова: “Freelance Conference” на едно место ќе ја собере фриленс заедницата и најважните институционални чинители во фриленс еко-системот!

Во пресрет на одржувањето на второто издание на конференција за фриленсери “Freelance Conference 2024” закажана за 29 април 2024 во хотел Мериот во Скопје, разговараме со Елена Иванова од организацискиот ...

Samsung ја претстави најновата линија на апарати за домаќинство на глобалниот настан „BESPOKE AI“ со подобрена поврзаност и вештачка интелигенција

Samsung ја претстави најновата линија на апарати за домаќинство на глобалниот настан „BESPOKE AI“ со подобрена поврзаност и вештачка интелигенција

Samsung Electronics денес ја претставува својата најнова линија на апарати за домаќинство на глобалниот настан „BESPOKE AI“, кој се одржува на три локации – Сеул, Париз и Њујорк. Samsung ја ...

ГоДигитал ја започна програмата за меѓународна сертификација за консултанти за дигитална трансформација

ГоДигитал ја започна програмата за меѓународна сертификација за консултанти за дигитална трансформација

Изминатиов викенд одбележа значајна пресвртница во доменот на дигиталната трансформација во Македонија. ГоДигитал, Центарот за дигитална трансформација, во соработка со WIFI Австрија, ја започна обуката на бизнис консултанти за дигитална ...

Интервју со Хуго Фаустино, ex-Nike и креативен медиа стратегист: „Вештачката интелигенција и новите технологии се подготвени да ја револуционизираат е-трговијата“

Интервју со Хуго Фаустино, ex-Nike и креативен медиа стратегист: „Вештачката интелигенција и новите технологии се подготвени да ја револуционизираат е-трговијата“

Со помалку од една недела до претстојната Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 14 ноември во големата сала на Националната опера и балет во Скопје, настанот ветува ден ...

Колумна на Магдалена Шамбевска: Viber – еден од трендовите кои ја обликуваат индустријата за мобилен маркетинг и продажба во моментов

Колумна на Магдалена Шамбевска: Viber – еден од трендовите кои ја обликуваат индустријата за мобилен маркетинг и продажба во моментов

Автор: Магдалена Шамбевска Аневска од маркетинг агенцијата Nova Solutions од Битола. Со разбирање на најновите трендови во индустријата, можете да бидете сигурни дека ги користите најефективните стратегии за да допрете ...