Tag: на

Отворени се пријавувањата за трката Халк Вело Грин, која ќе се одржи на 8. септември во Маврово

Отворени се пријавувањата за трката Халк Вело Грин, која ќе се одржи на 8. септември во Маврово

Сите љубители на велосипедизмот и природата, од најмлади до најискусни, рекреативци или професионалци, и оваа година на 8. септември во Маврово ќе може да учествуваат и да се забавуваат на ...

Забава, дружба и уживање на прославата по повод 100 години Прилепска Пиварница

Забава, дружба и уживање на прославата по повод 100 години Прилепска Пиварница

Прилепска Пиварница, столбот на традицијата и на квалитетот во пиварската индустрија, во саботата, на 13 јули, одбележа историски момент со голема прослава во чест на својата 100-годишнина. Настанот што се ...

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

Нова иновација во Македонија, поврзување на дигитален маркетинг со ТВ технологија mediaWorld влегува на пазарот во Македонија со својот нов иновативен производ наречен @media box. Овој уникатен мултимедијален уред го ...

Божиновски часовници и накит одбројуваат незаборавни моменти на „Охридско лето“

Божиновски часовници и накит одбројуваат незаборавни моменти на „Охридско лето“

Секој од нас ја има привилегијата да избере дали секоја секунда, само ќе пројде или пак ќе ни донесе некоја нова инспиративна приказна. Во име на ова, „Божиновски часовници и ...

Колумна на Емилија Гроздановска: Дигиталниот маркетинг и моќта на социјалните медиуми – креирање конекции и зголемување на приходот

Колумна на Емилија Гроздановска: Дигиталниот маркетинг и моќта на социјалните медиуми – креирање конекции и зголемување на приходот

Пишува: Емилија Гроздановска – Креативен професионалец со двојна улога како маркетинг специјалист и графички дизајнер, комбинирајќи стратешко размислување со визуелна уметност за создавање на ефикасни и привлечни кампањи. Во ерата ...

Samsung го проширува портфолиото на носиви уреди за напредно искуство на следење на здравјето на сите корисници

Samsung го проширува портфолиото на носиви уреди за напредно искуство на следење на здравјето на сите корисници

Galaxy Watch7 и Galaxy Watch Ultra на Samsung овозможуваат нови, интелигентни искуства на следење на здравјето давајќи дополнителни увиди за благосостојбата секој ден Samsung Electronics денеска ги претстави новите носиви ...

Живко Мукаетов: „Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето“

Живко Мукаетов: „Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето“

Генералниот директор на „Алкалоид“ АД Скопје, Живко Мукаетов, даде интервју за магазинот „Connecting The Region“ во кое се осврна на компаниската традиција која датира скоро девет децении, брендовите изградени од ...

ГАЛИЧКА СВАДБА 2024 во знак на половина век партнерство на Пивара Скопје со манифестацијата и 100 години СКОПСКО

ГАЛИЧКА СВАДБА 2024 во знак на половина век партнерство на Пивара Скопје со манифестацијата и 100 години СКОПСКО

Годинешното издание на најавтентичната културно-сценска манифестација кај нас ќе се одржи наредниот викенд, од 12 до 14 јули, во живописниот Галичник. Неколку илјади домашни посетители и странски туристи повторно ќе ...

Page 1 of 10 1 2 10